Haber

Adana Kebapta, E-Ticarette de Lider

Kebabıyla ünlü adana , e-ticarette önde gelen illerden biridir. Verilere göre, hem 2022 hem de 2023 yılının ilk 6 ayında e-ticaretin en çok yapıldığı şehirler arasında Adana yer aldı.

İstanbul, Ankara ve İzmir, Bursa ve Kocaeli en çok e-ticaret yapılan ilk beş şehir olurken, Ege illerinden Antalya’da mevcut firmaların yüzde 55’i, Kocaeli’de ise mevcut firmaların yüzde 50’si e-ticaret ile satışlarını güçlendirdi. ticaret. Bu illeri kebabıyla ünlü Adana takip etti. adana GAZİANTEPBunu Mersin ve Kayseri takip ediyor.

Konuya ilişkin açıklama sosyal medya pazarlama stratejisti Furkan Talay’dan geldi. Talay, Adana’nın e-ticarette başarı ivmesini her geçen ay artırdığını belirterek, şöyle konuştu:

“ADANALILAR İNTERNETTEN KEBABI BİLE SATIYOR”

“Yemek siparişi verenlere, diğer ürünler gibi, Adana kebapları da pişmiş olarak servis ediliyor. Ama Adana bu hizmeti bir adım öteye taşımış bir şehir. E-ticaret sitelerinden Türkiye’nin tüm illerine form gönderiyoruz.” Hatta farklı şekillerde gönderilir. Adanalılar her şeyin ticaretini ustalıkla yapabilirler. Kebap, Adana’dan İstanbul’a gönderilebilmektedir. Yani Adana’ya gitmeden de yerinde Adana kebabı yiyebilirsiniz.

“ANTEP DOLMA VE BAKLAVA’YI, KAYSERİ MANTI’YI GÖNDERİYOR”

Tabii ki giyimden ev eşyalarına kadar e-ticaret ürünleri hem Adana’dan, hem de Kayseri’den, Gaziantep’ten postalanıyor. Ama Antep ve Kayseri de önemli lezzetlerini hazır olarak Edirne’den Kars’a kadar Türkiye’nin tüm illerine gönderiyor. “Kayseri ev yapımı mantısını dondurulmuş olarak satarken, Antep baklavasını ve hazır dolmasını internet üzerinden satıyor.”

Kaynak: ANKA / Finans

haber-konak.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu