Haber

Meral Akşener: Bu mermi bize dur diyecek mi?

ÂLÂ Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin kümelenme toplantısında konuştu.

Akşener, “Milyonlarca vatandaşı düşman olarak görmenizden utanıyoruz. Ama belli ki hiç utanmıyorsunuz. O yüzden kin ve öfke kusmaya tüm hızıyla devam ediyorsunuz. Muhalefeti gömmekten bahsetmeye bile devam ediyorsunuz.” Cudi Gabar’da” dedi Akşener. Shire’dan çıkıyorsun. Buna inanabiliyor musun? Motamot öyle diyor. Arkadaş bizi Cudi’ye, Gabar’a gömecek. Bak Recep Bey, Cudi ve Gabar sana vatan olmayabilir. Ama bizim için Rize bizim için ne kadar Cudi ise, “Kocaeli ne kadar vatan yurdu ise Gabar da vatan yurdudur” diye seslendi.

Akşener’in konuşmasından satır başları şöyle:

“Yüreğini karartmış bir iktidar tarafından yönetiliyoruz. Bir milletin iç çekişini, bir annenin acısını, iki küçük çocuğun gözyaşını bile görmezden gelen vicdansız bir iktidar. Mesela uzun zamandır ciddiyetten mahrum kaldık. Çünkü görev bilincini yitirmiş bir iktidar tarafından yönetiliyoruz, kendini tutamayan, mafyalara, simsarlara, uyuşturucu kaçakçılarına göz kulak olan, Sinan Ateş’in katillerine göz yuman zalim bir iktidar, sorumsuz bir iktidar, korkak bir hükümet ve süresi dolmuş ve dolmuş bir güç.

Hakkında düşün; Polis ekiplerimiz cinayeti planlayan kişiyi bir milletvekilinin evinde yakaladı. Kayıt tutuyor. Her nasılsa, bu kayıt kaybolur. Ve bugün, bu rapor vaka belgelerinde yok. Böyle bir karmaşa olabilir mi? Böyle bir devlet yönetilir mi? Hey git hey… Neydin Recep Bey’e ne oldu? “Ben cesaretin simgesiyim” diyerek geldiniz; gittin, esaret sembolü oldun. “Ben millet adamıyım” diyerek geldiniz; Giderek mafyanın, simsarların kuklası oldunuz. Bir zamanlar geçmiş hükümetlerin hatalarından dersler çıkardınız. Artık kendi kusurlarınızı göremeyecek kadar kör ve gerçekleri duyamayacak kadar sağırsınız. “Nerede, nerede?” Değil mi Recep Bey? Şimdi sahip olduğunuzu görüyorum; Ayşe, Ateş’e verdiği sözü tutacaktır, öngörüsü yoktur. Babasız kalan Banu Çiçek’in, Bengüsu’nun karşısına çıkacak yüz yoktur. Elindeki sınırsız güce rağmen katillerden hesap soracak cesareti yoktur. Merak etme. Recep Bey’in yapamadığını biz yapacağız. Onun tutamadığı sözü biz tutacağız. Ne olursa olsun; Sinan Ateş’in kanını yerde bırakmayacağız. Katiller cezasını çekecek. Failler cezalandırılacaktır. Barındıranlar cezalandırılacaktır. Bu konuyu örtbas etmeye çalışanlar da cezalandırılacaktır.

DİKTATÖRLÜĞE GİDEN YANLIŞ YOLDA BİR TAŞ DAHA ATILACAK: BTK, seçimlere 39 gün kala yeni bir sosyal medya düzenlemesini yürürlüğe koydu. Bu düzenlemeye göre artık; sosyal medya platformları kişisel bilgileri belirtilen mercilere iletmekle yükümlü olacaktır. Nasıl iletecek? Rastgele bir yargı kararı olmadan iletecektir. Araştırmak için bir bahane bulmak yeterli olacaktır. Kuyu; bir İçişleri Bakanlığı yetkilisi; “O kişi hakkında soruşturma var. Bana bilgilerini ver.” dediğinde; bu bilgi hemen iletilecektir. Böylece; Yargı önünde suçu sabit olmayan kişilerin tüm kişisel bilgileri talep edilebilir. Yönetmeliğin ilgili maddesinde, “Kamuya yanıltıcı bilgi yaymak, devletin birlik ve bütünlüğünü bozmak, anayasaya karşı işlenen suçlar gibi bu kapsamda içerik oluşturan ve yayan faillere ulaşmak için gerekli bilgiler” ifadeleri yer alıyor. düzen ve bu düzenin işleyişi, devlet sırlarına karşı işlenen suçlar ve bu kapsamdadır. …” Yani mesela; Gerçek enflasyon bilgilerini inceleyen ENAG, “yanıltıcı bilgi yaydığı” gerekçesiyle susturulacak. Üstelik sadece ENAG değil; ENAG verilerini paylaşan hesaplar da susturulacaktır. Örneğin; “Kızılay’ın çadır satışı” haberini yapanlar, yayanlar “devlet sırrını ifşa ettikleri” için susturulacak. Örneğin; “Dört gün oldu arama kurtarma ekibi gelmedi” diyenler, “Devletin bütünlüğünü bozuyor” diyerek susturulacak. Böylece; Tek adam rejiminin diktatörlüğe giden gerçek yoluna bir taş daha atılacaktır. Türk demokrasisinin önüne, ördükleri duvarlara bir tuğla daha konulacaktır. Türk gençliğinin layık gördüğü hapishane düzenine bir pranga daha eklenecektir. İşte Recep Bey ve arkadaşlarının Türkiye’ye layık gördükleri yüksek demokrasi standardı. Gerçekten örnek. Üstelik düzen bununla da sınırlı değil. Ayrıca sosyal medya platformlarının tüm bireysel verileri aynı anda Türkiye’de tutmasını zorunlu kılmaktadır.

SOSYAL MEDYA DÜZENİ TWİTTER’DAN HABER YAPMA ÇALIŞMASIDIR: Ancak bundan 30 yıl önce internetin hayatımıza girmesiyle birlikte tüm sınırlar ortadan kalktı. Ama bugün Recep Bey internette sınır çizmeye çalışıyor. Böyle bir vizyon eksik olabilir mi? Yanlış anlamayın. Verilerin ülkemizde tutulmasına itiraz etmiyoruz. Bunun zorla, yasakla ve devletin hukuka aykırı çıkarları için yapılmasına karşıyız. Bakın artık bulut bilişim çağındayız. Bundan dolayı bu firmalar artık bilgilerini kendi ülkelerinde dahi saklamamaktadır. Peki, onları nerede tuttuklarını biliyor musun? Gücün ucuz olduğu ülkelerde tutuyorlar. İnternet altyapısının güçlü olduğu ülkelerde tutuyorlar. Yasaların üstün olduğu ülkelerde yapılırlar. Çünkü tüm yatırımlarını ekonominin öngörülebilir olduğu ülkelerde yapıyorlar. İşte biz bu uçarılığa, bu vizyonsuzluğa isyan ediyoruz. Çünkü Türkiye bu ülkelerden biri olabilir. Ancak ne yazık ki bir liyakat abidesi olan Recep Bey ve ekibi sayesinde maalesef başaramadı. Çünkü her konuda olduğu gibi kendi yetersizliklerini kabul etmek yerine yasaklar koyarak asıl sorunu görmezden gelmeyi seçtiler. Ve son olarak bu hükümet sayesinde Türkiye bu son düzenleme ile birlikte; İnternete sansür getiren demokrasinin öncüsü ülkeler arasında yerini aldı. BTK tarafından yapılan bu düzenleme; Sosyal medya platformlarını saray medyasına çevirme girişimidir. Bu düzenleme; Twitter’dan bir AHaber oluşturma çabasıdır. Bu düzenleme; Facebook’ta bitmeyen bir penguen belgeselini milletimize izlettirme çabasıdır. Ellerindeki binlerce trolle rağmen istedikleri algıyı yönetemediler. Emrindeki bütün kanallara rağmen milletimizi bu saçmalıklarına inandıramadılar. Attıkları tüm iftiralara rağmen; oylarının erimesini engelleyemediler. Çünkü bu iktidarın depremdeki acizliği sosyal medya tarafından ifşa edildi. Saray medyası geçersiz başarı hikayeleri yazarken, Kızılay’ın depremzedelere çadır sattığı haberi sosyal medyada yayıldı. Sosyal medya toplanan vergilerin kimin cebine girdiğini duyurdu. İşte tam da bu yüzden; Her şeye düşmanlar, rezaletlerini ortaya koyuyorlar. Onlar sosyal medya düşmanları. Gençlik düşmanları. Gençlerin kullandığı tüm teknolojik aletlere düşmandırlar. Kuzey Kore’ye öykünen bir Türkiye’nin ve Avrupa demokrasi standartlarına uyan bir Türkiye’nin ortasında bir seçim yapacaksınız. Kim Jong’un iznine uyanlar ile Atatürk’ün istikametinde yürüyenler arasında bir seçim yapacaksınız.

RİZE NE KADAR CUDİ NE KADAR: Bu ülkenin Cumhurbaşkanı olmaktan zerre kadar gurur duyamamandan utanıyorum. Küfürlü dilinizden, fitne çıkaran sözlerinden, söylediğiniz sözlerden, attığınız iftiralardan utanıyoruz. Milyonlarca vatandaşa düşman muamelesi yapmanızdan utanıyoruz. Ama kesinlikle hiç utanmıyorsun. Bu yüzden nefret yaymaya, öfke kusmaya, gaz vermeye devam ediyorsun. Hatta Gabar’da Cudi’de muhalefeti gömmekten bahsetmek için yataktan kalkıyorsunuz. İnanabiliyor musun? Motamot öyle diyor. Arkadaş bizi Cudi, Gabar’a gömecekti. Bak Recep Bey; Cudi ve Gabar sizin için vatan olmayabilir. Ama bizim için Rize ne kadar vatan toprağı ise; Cudi, Kocaeli kadar vatandır. Gabar da bir o kadar vatandır.

ASLAN MEW DEDİ, KÜÇÜK FARE kükredi: Geçen hafta Recep Bey sayısız sanrılarından birini yaşadı, gerçekten evlere bayram oldu… Neydi? Kiminle uğraştığımı çok iyi bilirdim. Nedir? Benimle onu rahatsız etmezdim. Vay vay… Bir aslan miyavladı, küçük fare kükredi. Recep Bey merak etmeyin. Kiminle uğraştığımı çok iyi biliyorum. Mesela ben; Doğru yiyen insanlarla ilgilenirim. Mesela ben; Devlet televizyonunda teröristin mektubunu okuyanlarla ben ilgilenirim. Mesela ben; Emekliden, memurdan, emekçiden, çiftçiden milyarlarca lirayı esirgeyen yağmacılarla, yandaş olanlarla, rant ağlarıyla, yağmacılarla uğraşıyorum. Mesela ben; Ben milletiyle övünen, milletinin sesini duymayan, bir de utanmadan saraylarda cümbüş yapan insanlarla muhatap olurum. Anneleri mutfakta, babaları çocuklarına karşı olanlarla; işçiye, memura zulmedenlerle enflasyon canavarına; Vatandaşı yoksulluk içindeyken 200 milyar lirayı faiz sahiplerine aktaranlarla ben uğraşırım. Gençleri uzaklaştıranlarla; kadınlara, hayatı zindan edenlerle; Milletin aşısına, ekmeğine, helaline el uzatanlarla uğraşırım boşverin; Beğensen de beğenmesen de denemeye devam edeceğim.

ESNEK HOLLYWOOD ÜRÜNLERİNE HARİKA BİR AÇIKLAMA: Ertesi gün Recep Bey’in bu tehdidinin yansımasını hızla gördük. Biliyorsunuz İstanbul İl Başkanlığımıza silahlı saldırı oldu. Böyle bir durumda ciddi bir devlet olan bir hükümet sizce ne yapar? Konuyu araştırmak için hızlı hareket ediyor, değil mi? Peki Recep Bey ve arkadaşları ne yaptı? Bize kızdılar. Kamera karşısına geçip sohbet ettiler. Sosyal medya tarafından hakarete uğradılar. Ne var efendim? Bir inşaat bekçisi bir hırsızı kovalıyordu. Hırsızları kaçırmak için havaya ateş etti; Nedense kurşunlar geldi ve DÜZGÜN Parti’ye isabet etti. Şuna bakın… Çok şükür bizim il binamız Kabataş’ta yok. Bilmeyenler için söyleyeyim; Sanılanın aksine İstanbul İl Başkanlığımız havada değil yerdedir. Ayrıca büyük bir E5 otoyolu var, ateşin olduğu yerle birlikte, binamızın ortasında belediyenin reklam panoları var. Kuyu; Binamızın girişi E5’in altında olduğu için ateş noktasından bina girişine çarpma ihtimali hem fizik hem de geometri kanunlarına göre imkansızdır. Kuyu; Ya kelime yanlış, ya da bu gardiyan abi bir aksiyon filmini taklit edecek, “yanlışlıkla” binamıza çarpacak, “kurşunu döndürerek” ve inanılmaz bir nişancılık sergileyecek. Ek olarak; İddiaya göre bu bekçi ağabey, hırsızlığı önlemek için defalarca ateş etti. Ama ne olursa olsun; Böylesine önemli bir olayı şirketteki üstlerine bildirmezdi. Kayıt tutmadı. Polise haber vermedi. Bunları yapmadığı gibi; üstünde; Güya hırsızlık, normal bir olaymış gibi hırsızlara ateş açma, bu Teksaslı kardeşin evine günlük rutiniymiş gibi gitti ve güzelce uyudu. Hollywood yapımlarının aleyhine olacak bu fantastik açıklamanın sonunda Recep Bey çıkmış benden özür bekliyordu. Çünkü çok kırıldı. Duyguları incinmiştir. O gücendi. Vay canına, ne yazık. Utanmazsanız kurşunla saldırmaktan parti binamızı tutuklarsınız. Ve senden özür dileyeceğim, hepsi bu mu? Hadi, çık oradan, çık oradan. çok beklersin

BU LİDERLİĞE SON VERMELİYİZ?: İYİ Parti’nin yiğit askerleri için Allah’a hamdolsun. Ne kadar sevindik; Bugün Kürşad’ın gür sesiyle İlah Dağı’ndan iniyoruz. Türk Milletini hapseden o büyük duvarı yıkmaya geliyoruz. Zulüm duvarını, böbürlenme duvarını, küfür duvarını yıkmaya geliyoruz. Milletin ayağına takılan prangaları kaldırmaya geliyoruz. El ele, omuz omuza tarih yazmaya geliyoruz. Sana soruyorum, bu kadar maninin üstesinden geldikten sonra, bu yol bize durmamızı söyleyecek mi?

Söyleyin Sinan Ateş durdu mu? Bir çok tehdide direndikten sonra; Bu kurşun bizi korkutur mu şimdi? Söylemek! Ömer Halisdemir korkuyor mu? Bu kadar ahlaksızlığa katlandıktan sonra; Bu mermi şimdi bizi korkutacak mı? Söylemek. Özgecanlar, Şuleler, Cerenler gitti mi? Bunca tuzağı bozduktan sonra; Bu mermi şimdi bizi öldürecek mi? Söylemek. Gaffar Okkanlar, Uğur Mumcu’lar öldü mü? Pek çok ihanetin üstesinden geldikten sonra; Bu bizi milli ahdimizden caydıracak mı? Söylemek. Eren Bülbül, Yasin Börü’ler, Aybüke Öğretmenler, vazgeçtiniz mi? Bu kadar riyayı, bunca fitneyi hak nuru ile yendikten sonra; Adresi verenler bizi bu kurşundan ayıracak mı şimdi? Söylemek. Hilalle yıldızı hiç ayrıldı mı? O zaman; Bugün, burada, senden bir söz istiyorum. Bu kelime; atanıza uygun olarak töreninizde verin. Bu kelime; Vicdanından isteyerek imanını ver. Bu kelime; Aklını ve kalbini işiterek ver! Kıvılcımdan ateş olacaksın. benim kelimem? Tüm tehditlere, tüm iftiralara karşı direneceksiniz. benim kelimem? Tüm mermilere göğüs germek; benim kelimem? 15 Mayıs’ta burada; Gülmeyen yüzleri güldürmek için, suskun sesleri haykırmak için, çöken karanlığı dağıtmak için 40’tan 40 bin olacaksın sözüm? Türkün Türkü olacaksın. söz?” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort